| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.6 dB |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Turn-On Delay Time | 80 ns |
| Turn-Off Delay Time | 80 ns |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SPDT |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 1.8 V to 5 V |
| IIP3 | 52 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 24 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 6 GHz |
| RF Type | WiMax, WLAN |
| Circuit Type | SPDT |
Stock: 992
Distributors
pcbx
Unit Price$2.05867
Ext.Price$2.05867
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.05867 | $2.05867 |
| 10 | $1.33882 | $13.38820 |
| 25 | $1.22683 | $30.67075 |
| 50 | $1.13904 | $56.95200 |
| 100 | $1.05755 | $105.75500 |
| 300 | $0.95561 | $286.68300 |
| 500 | $0.86348 | $431.74000 |
| 1000 | $0.72583 | $725.83000 |
| 3000 | $0.68223 | $2046.69000 |
| 5000 | $0.66343 | $3317.15000 |
